پیگیری تراکنش اتریوم

  1. کریپتوهاوس
  2. »
  3. اتریوم
  4. »
  5. پیگیری تراکنش اتریوم

پیگیری تراکنش اتریوم، احتمالا تا به حال برای شما هم این موضوع پیش آمده باشد که بعد از انجام تراکنشی منتظر بودین تا ارز خریداری شده به کیف پول شما ارسال شود و به علت عدم واریز ارز یا تاخیر در ارسال شما نگران شده اید در چنین وقتایی راهکار چیست؟از کجا میتوان فهمید که آیا تراکنش صورت گرفته موفق بوده است یا خیر؟
با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال و رمز ارز اتریوم پیگیری تراکنش اتریوم یکی از نکات کلیدی افراد و معامله گران خواهد بود، نحوه ی پیگیری تراکنش اتریوم با ارزهایی که روی این شبکه معامله میشوند یکی است. پیگیری هر دو تراکنش(اتریوم و ارزهای این شبکه) به صورت کاملا شبیه به هم و یکسان است برای این کار شما نیاز به کد تراکنش دارین، این کد بعد از انجام تراکنش برای شما قابل مشاهده خواهد بود و در صورتی که الان به اون صفحه درسترسی ندارین می توانید این کد از سابقه ی کیف پول یا صرافی که اقدام به خرید و برداشت کرده اید مشاهد کنید.
حتما توجه داشته باشید که برای پیگیری تراکنش اتریوم داشتن کد تراکنش  امری ضروری و مهم است.بعد از پیدا کردن کد تراکنش برای پیگیری تراکنش ارز دیجیتال اتریوم وارد سایت https://etherscan.io/ بشوید و در کادر بالای صفحه کد تراکنش خود را وارد کنید.

سایت جهت پیگیری تراکنش اتریوم

بعد از وارد کردن کد تراکنش اتریوم در باکس مشخص شده در صفحه ی جدید تمامی اطلاعات معامله برای شما قابل مشاهده خواهد بود اطلاعاتی از جمله: وضعیت معامله، آدرس کیف پول مبدا، آدرس کیف پول مقصد، مقدار ارز انتقال یافته و…

نمونه ای از وضعیت انجام یک معامله در سایت:

مشاهده ی اطلاعات دقیق تراکنش اتریوم

همانطور که در تصویر مشخص است، یک اطلاعات جامع و کاملی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که کاملا از وضعیت تراکنش صورت گرفته مطلع خواهید شد. تمامی دیتای این سایت معتبر است و برای راستی آزمایی تراکنش صورت گرفته کاربردی خواهد بود،حتما بعد از انجام تراکنش در صورتی که در معتبر بود تراکنش دچار شده اید از طرف مقابل حتما درخواست کد تراکنش کنید و صحت و درستی تراکنش در سایت گفته شده بررسی کنید.

نحوه ی نگه داری ارز دیجیتال اتریوم

پیگیری تراکنش ارز دیجیتال اتریوم و نحوه نگه داری اتریوم که یک دارایی دیجیتالی است یکی از نکات مهمی است که باید معامله گران با آن آشنا باشند.اتریوم برای ذخیره سازی و نگه داری نیاز به فضای مخصوص دارد، امکان ذخیره و نگه داری ارز دیجیتال اتریوم مانند نگه داری دارایی های فیزیکی نمیباشد.
برای مثال شما برای ذخیره طلای خود نیاز به یک مکان امن و مطمئن دارید، این مکان برای دارایی های دیجیتالی مانند: بیت کوین، اتریوم و… به صورت کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری است.اتریوم مانند کامپیوتر بزرگ و قوی است که امکان انجام فرآیندی هایی که به صورت متمرکز در بستر اینترنت است را به صورت غیر متمرکز به شما میدهد.
نکته مهم و با اهمیت این است که هیچ کسی مالک اصلی این شبکه نیست و کنترل آن کاملا در اختیار کاربران است و این باعث غیر متمرکز بودن اتریوم شده است. خصوصیت با اهمیت برنامه هایی که روی بستر اتریوم اجرا میشوند غیر متوقف بودن آن است به صورتی که هیچ کسی امکان جلوگیری از اجرای برنامه را ندارد. برنامه های پیاده سازی شده به صورت اتوماتیک در زمان و تاریخ مشخص شده اجرا میشوند.در ادامه قصد داریم به نحوه ذخیره سازی و نگه داری ارز دیجیتال اتریوم بپردازیم.

کیف پول اتریوم

کیف پول اتریوم قابلیت ذخیره ی اتریوم و معمولا دیگر ارزهای دیجتال به دو صورت گرم و سرد وجود دارد.کیف پول اتریوم انواع مختلفی دارد. منظور از کیف پول گرم اتریوم کیف پول های دیجیتالی است، کیف پول های دیجیتالی مثل تراست ولت، کوینومی، اکسودوس و… امکان ذخیره سازی اتریوم برای کاربران ایجاد میکند.این کیف پول ها به راحتی قابلیت نصب و اجرا بر روی تلفن همراه و کامپیوتر را دارد.
در هنگام نصب و راه اندازی این کیف پول ها به شما ۱۲ یا ۲۴ کلمه جهت بازیابی داده میشود که حتما نیاز است کلمات را یادداشت و در جایی امن نگه داری و ذخیره کنید. این کلمات به شما امکان بازیابی کیف پول ارز دیجیتال اتریوم را میدهد. این نکته در نظر بگیرید که در صورت پاک شدن کیف پول یا از کار افتادن و موارد دیگر برای دسترسی مجدد به کیف پول اتریوم حتما نیاز به ۱۲ کلمه بازیابی خواهید داشت پس در حفظ و نگه داری آن کوشا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست