ماینرهای اتریوم به ارزش میلیاردها دلار، متوقف شده‌اند

  1. کریپتوهاوس
  2. »
  3. اتریوم
  4. »
  5. ماینرهای اتریوم به ارزش میلیاردها دلار، متوقف شده‌اند

ماینرهای اتریوم به ارزش میلیاردها دلار، متوقف شده‌اند
به دنبال انتقال بلاکچین اتریوم به گواه سهام، پردازنده‌های گرافیکی به ارزش 8.1 میلیارد دلار به فعالیت خود پایان داده‌اند.

به گزارش زوم ارز و با توجه به داده‌های اشاره شده توسط کی یونگ جو، مدیرعامل شرکت CryptoQuant، انتقال بلاکچین اتریوم به شبکه گواه سهام، شاهد توقف فعالیت پردازنده‌های گرافیکی به ارزش 8.2 میلیارد دلار بوده است.
پردازنده‌های گرافیکی، منبع قدرت محاسباتی جهت تایید تراکنش‌ها و دریافت پاداش اتریوم، روی بلاکچین گواه کار اتریوم بودند. جو اشاره کرد که تا ماه می 2022، این کامپیوترها 1.06 پتاهش، هش ریت برای شبکه اتریوم فراهم آوردند.
نیاز به پردازنده‌های گرافیکی پر مصرف جهت استخراج اتریوم، بلافاصله پس از اینکه ماه گذشته مرج راه اندازی شد، منسوخ شدند. هرچند، جو اشاره کرد که علی‌رغم دانستن این موضوع که مرج، ارتباط ماینرها با بلاکچین اتریوم را قطع می‌کند، ماینرها دست از کار نکشیدند؛ چرا که هش ریت شبکه تا تایید انتقال گواه سهام، به رشد خود ادامه داد.
پیش‌تر، ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم نیز پیرامون ماندگاری وفاداری ماینرهای اتریوم اظهار نظر کرد. بوترین اذعان داشت که این حقیقت که ماینرها در فروش موجودی اتریوم خود عجله نداشتند، دلگرم کننده است و همچنین، وی از رفتار آن‌ها غافلگیر شد؛ چرا که دقیقا تا پیش از زمان انجام انتقال، تنها افت بسیار نامحسوسی در هش ریت دیده شد.

تاکنون، چند ماینر پیشین اتریوم دستگاه‌های استخراج خود را به بلاکچین‌های دیگر گواه کار، تغییر هدف داده‌اند، در حالی که بقیه همچون hut 8 به دنبال راه اندازی پردازنده‌های گرافیکی خود برای ارائه خدمات رندرینگ VGX، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی بوده‌اند.
منبع: U.today
سر تیتر اخبار:
افت توکن اکسی اینفینیتی به پایین‌ترین سطح در 16 ماه گذشته
417 میلیارد شیبا توسط کیف پول مرموز، منتقل شد
رشد ناگهانی 12 درصدی USTC
جریان خروجی عظیم بیت کوین از صرافی‌ها
تغییرات موجودی بیت کوین تسلا طی سه ماهه سوم
برچسب هااخبار اتریوم اخبار استخراج ارز دیحیتال اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

فهرست