بیت کوین

بیت کوین در اصل شروع انقلاب پول های دیجیتال است، اولین ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۰۹ توسط فردی ناشناس که با نام ساتوشی ناکاموتا شناخته می شد، ساخته شد.این دارایی دیجیتالی در تلاش است با استفاده از سیستم رمزنگاری شده و بلاک چین به عنوان یک واسطه مالی عمل کند.اولین معامله ی انجام شده با این رمز ارز در تاریخ ۲۱می سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، در این معامله ۱۰ هزار بیت کوین در ازای خرید یک پیتزا پرداخت شد.
از زمان تاسیس بیت کوین این ارز دیجیتال همواره در مسیر رشد و کسب معروفیت و مشهوریت بیشتر بوده است تا جایی که امروزه کمپانی ها بزرگی مانند: تسلا، علی بابا، سایت تریدینگ ویو و بسیاری از سایت ها و فروشگاه های آنلاین پرداخت با رمز ارز بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداختی قبول کرده اند.

بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال بیت کوین اولین ارز مجازی است که با پشت سر گذاشتن موانع قانونی و همچنین حذف واسطه ها انجام انواع تراکنش های بانکی را در سطوح مختلف از جمله انجام تراکنش های بین المللی مقدور ساخته است.بیت کوین کاملا غیر متمرکز است یا به زبان ساده تر هیچ کسی مالک بیت کوین نیست و ارزدیجیتال بیت کوین از هیچ کسی تاثیر و فرمان نمی پذیرد.تعداد بیت کوین ها ثابت است(۲۱ ملیون واحد) و این تعداد تحت هیچ شرایطی کم و یا زیاد نمی شود و همین نکته یکی از دستاوردهای این ارز در برابر پول های امروز است.

کارمزد بیت کوین

علاوه بر ثابت بودن تعداد ارزدیجیتال بیت کوین، کارمزد معاملات این رمز ارز هم بسیار کم و برابر با ۰.۰۰۰۵ بیت کوین است.قیمت بیت کوین در بازارهای بین المللی بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می شود البته این نکته ذکر شود که احتمالا بیت کوین با گذشت زمان روند رو به رشدی داشته باشد و شاید باید منتظر بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری هم باشیم.
تمامی تراکنش های بیت کوین به صورت دقیق در گره های مخصوص (node) ثبت و نگه داری می شوند که همین موضوع باعث می شود هیچ کسی امکان ساخت تراکنش ساختگی را نداشته باشد. نگه داری توزیع شده اطلاعات تراکنش های انجام شده به صورت دقیق در یک دفترچه دیجیتالی غیر قابل تغییر که باعث می شود بیت کوینی خارج از شبکه وارد و یا دزدیده نشود که این نشان دهنده ی غیر قابل جعل شدن بیت کوین است، ویژگی که پول های کاغذی ندارند.
بیت کوین ها در کیف پول هایی در داخل تلفن همراه شما به صورت کد ذخیره می شوند که این ویژگی بر خلاف پول ها و دارایی های فیزیکی باعث جلوگیری از دزدی و سرقت می شود شما میتوانید کلمات عبور کیف پولتان را در حافظه ذخیره کنید و نگه داری کنید و نگران هیچ گونه دزدی و سرقتی نباشید.

پشتوانه بیت کوین چیست؟

پشتوانه ی بیت کوین یکی از سوالات مهم خریداران این رمزارز است.به راستی پشتوانه ی این بازار چند میلیارد دلاری چیست؟در واقع باید به شما بگویم هیچ!نه دولتی، نه ارتشی، نه بانکی، نه صندوق های طلایی و نه… هیچ کدام پشتوانه ی بیت کوین نیست.در اصل بیت کوین ساخته شده از یک سری کد است که هیچ کشوری به هیچ نحوی از این کدها به صورت رسمی حمایت و پشتیبانی نمی کند.

پذیرش بیت کوین

شاید تنها ترین و مهم ترین پشتوانه ی بیت کوین پذیرش توسط مردم است.هرچقدر شرکت ها و فروشگاه های بیشتری این رمز ارز به صورت رسمی قبول کنند و هرچه تعداد پذیرندگان بیت کوین بیشتر باشد،پشتوانه ی این ارزقوی تر و بیشتر خواهد شد و بالعکس اگر این پذیرش کمتر و قوانینی در جهت مخالفت با معاملات بیت کوین صادر شود این ارزدیجیتال با پشتوانه و حمایت کمتری رو به رو می شود.
فرض کنید از فردا هیچ کسی بیت کوین به رسمیت نشناسد و هیچ فروشگاه و سایتی از شما بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت قبول نکند چه خواهد شد؟احتمالا در زمان بسیار کوتاهی ارز بیت کوین بسیار بسیار کم بشود چون یک سری کد و عدد بدون پذیرش نشده توسط عموم مردم هیچ ارزشی نخواهد داشت.
اگر از همین فردا تمامی افراد بیت کوین به عنوان یک پول دیجیتال به رسمیت بشناسند و همه جا حتی در کارهای کوچک مثل خرید بلیط مترو هم شما امکان پرداخت با بیت کوین را داشته باشید احتمال خیلی قوی این ارزدیجیتال در مدت کمی قیمت های بسیار بالا و عجیب و غریبی را به خود ببیند.پس اصلی ترین و مهم ترین پشتوانه ی بیت کوین درصد و مقدار پذیرش آن در پیش مردم است.

آینده بیت کوین

بیت کوین یک نوآوری جدید و نوظهور در حوزه بازارهای مالی، بانکداری و پولی است و درباره ی آینده ی این بازار به صورت قطعی صحبتی نمی توان کرد اما به صورت کلی برای آینده ی بیت کوین از دید بنیادی دو پیشبینی کاملا متفاوت وجود دارد.اکثر اقتصاد دان ها و تحلیگران معتقدند بیت کوین در این جایگاهی که الان هست نخواهد ماند یاد دنیا را کامل خواهد گرفت و به عنوان یک پول و یک روش پرداخت و یک واسطه توسط مردم پذیرفته و قبول خواهد شد یا نابود خواهد شد.

سخنی درباره بیت کوین

این نکته باید ذکر بشود که امکان رخ دادن احتمال اول بسیار قوی تر از پیشبینی دوم خواهد بود.پیتر تیل از بنیانگذاران پی پل درباره ی بیت کوین می گوید: بیت کوین آغاز یک چیز فوق العادس.یک ارز بدون نیاز به دولت، چیزی ضروری و اجتناب ناپذیر است. و البته وارن بافت هم درباره ی بیت کوین می گوید: از آن دور بمانید. این یک سراب است. آنچه که قطعا به وقوع می‌پیوندد، یک پایان بد خواهد بود. همان طور که گفته شد دو دید بسیار متفاوت برای آینده ی بیت کوین وجود دارد و فقط زمان مشخص خواهد کرد که کدام دیدگاه درست خواهد بود.

نحوه نگه داری بیت کوین

نحوه نگه داری بیت کوین یکی از نقاط قوت این ارزدیجیتال به حساب می آید.شما به صورت سرد و گرم امکان ذخیره سازی بیت کوین و ددیگر ارزهای دیجیتال دارید.اصلاح نگه داری بیت کوین یعنی ذخیره ی این رمزارز در کیف پول هایی که هیچ ارتباطی به اینترنت ندارن مثل کیف پول های سخت افزاری و در مقابل کیف پول های گرم که دسترسی به آن ها به مراتب راحت تر است و به همین علت بیشتر افراد کیف پول های گرم به استفاده از کیف پول های سرد ترجیح می دهند.
ناگفته نماند که امنیت کیف پول های سرد به مراتب از کیف پول های گرم بیش تر است و احتمال هک شدن و دزدی از آن به نسبت کیف های سرد کمتر است.امن ترین و البته پرهزینه ترین روش ذخیره سازی بیت کوین استفاده از کیف پول های سرد است.از کیف پول های گرم که دسترسی به آن ها ساده تر و راحت تر است میتوان به کیف پول های: تراست ولت، کوینومی و… اشاره کرد، شما با دانلود و نصب این کیف پول ها میتوانید به راحتی بیت کوین ها و دیگر ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید.

تعداد بیت کوین

ویژگی‌های بیت کوین

بیت کوین
ویژگی‌های بیت کوین موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به بیان آن بپردازیم.ارز دیجیتال بیت کوین ویژگی های منحصر به فردی دارد که این ویژگی های بیت کوین…

بیت کوین پول یا طلا آینده؟

بیت کوین
خیلی ها بیت کوین را پول آینده میدانند، رمز ارز بیت کوین با قابلیت ها و نقاط مثبتی همچون دیجیتالی بودن، تورمی نبودن و عدم تسلط بانک ها به عنوان…

بیت کوین چرا گران میشود و پشتوانه بیت کوین چیست؟

بیت کوین
ارزش بیت کوین توسط فرد، کشور یا گروه خاصی مشخص نمی‌شود.قیمت بیت کوین عدد ثابتی نیست، مانند طلا که در بازارهای جهانی بر اساس عرضه و تقاضا قیمت گذاری میشود،…
فهرست